Najpopularniejsze w swoich segmentach, najpopularniejsze na rynku: Octavia i Fabia liderami w Polsce

Polska Octaviami stoi! Do takiego wniosku można dojść patrząc na imponującą historię wyników tego czeskiego bestsellera na naszym rynku. Jest on najchętniej wybieranym samochodem w Polsce już siódmy rok z rzędu. Przez ten czas zmieniali się konkurenci, zmieniała się i Octavia, by stać się jeszcze popularniejszą: w sezonie 2015 poprawiła swój wynik sprzed roku, o 193 sztuki do 14 193 zarejestrowanych samochodów.

Najpopularniejsze w swoich segmentach, najpopularniejsze na rynku: Octavia i Fabia liderami w Polsce
Tuż za nią w tej ogólnej klasyfikacji modeli polskiego rynku plasuje się Fabia, ale ona także jest zwycięzcą: w 2015 roku zanotowała rekordowy wzrost 25,19%, osiągając wynik 12 073 zarejestrowanych sztuk i udział 3,42% w całym rynku.

Pozwoliło to Fabii na utrzymanie pozycji zdecydowanego lidera w swoim segmencie, teraz z jeszcze większą przewagą nad konkurentami.

W segmencie samochodów kompaktowych swoją pierwszą pozycję zachowała Octavia. Należy do niej aż 8,44% tego najbardziej konkurencyjnego i wymagającego segmentu rynku w Polsce.
Najpopularniejsze w swoich segmentach, najpopularniejsze na rynku: Octavia i Fabia liderami w Polsce

Uznanie należy się także modelowi Rapid, który konsekwentnie zwiększa swój udział w polskim rynku: w 2015 roku zanotował wzrost na poziomie 15,32% do 8 994 zarejestrowanych sztuk, co daje mu wysoką, ósmą pozycję całego rynku.

Rok 2016 ŠKODA rozpoczyna w Polsce od wygodnej wyprzedaży, w ramach której można kupić najpopularniejsze modele rynku z rocznika 2015 na jeszcze atrakcyjniejszych warunkach. Więcej informacji znajduje się tutaj.

Zainteresowany ofertą ŠKODY?

Wypełnij krótki formularz, zadzwonimy do Ciebie!